Maciej Kwiatkowski (e-basket.pl), Piotr Makulec (probasket.pl), Sebastian Hetman (Bunio) oraz Rafał Juć (Collegehoops.pl) to czterej koledzy po fachu lub ot tak po prostu, donoszący i piszący o sprawach aktualnych, ważnych i mniej ważnych, związanych z amerykańską profesjonalną i akademicką koszykówką.

Blog > Komentarze do wpisu
KOSZULKA TYGODNIA : NOWY ALTERNATYWNY JERSEY BUCKS

My tu gadu gadu, pierdu pierdu, a Milwaukee Bucks śmigają już w nowych alternatywnych strojach wyjazdowych. Nie mam pojęcia jak to się stało, że ominęliśmy taki news, ale już nadrabiamy. Jak wiadomo, Bucks w tym sezonie dostali nowe stroje, które miały być wzorowane na tych, w których zdobywali mistrzostwo w 1971 roku. W Kozłach grali wtedy tacy zawodnicy jak Oscar Robertson czy Kareem Abdul – Jabbar.

Zamieniono w zasadzie tylko kolory. Tam gdzie był zielony jest czerwony obecnie i na odwrót. Efekt jest świetny. Moim zdaniem jedne z ładniejszych strojów jakie obecnie możemy obserwować na boiskach NBA. W ogóle cała afera z tą koszulką jest kontynuacją zmiany dizajnu klubu z Milwaukee, zapoczątkowaną w 2006 roku. W zeszłym sezonie dostali nowe stroje, zaś w logo znalazło się więcej zieleni i czerwonego. Początkowo nie przypadło mi to do gustu, ale  jak zobaczyłem te nowe alternatywne stroje, to w tym momencie już jestem na tak.

Stroje zadebiutowały 1 listopada, w pierwszym meczu w Bradley Center.

Szczęścia nie przyniosły, bo Kozły uległy Dinozaurom, ale trzeba przyznać uczciwie, że prezentują się nieźle. Zawsze byłem zdania, że piękno tkwi w prostocie. I tego się będę trzymał. Tak wyglądały pierwsze stroje do kosza i te wzorce dziś powinny być pielegnowane.

Następnym meczem, na którym Bucks założą nowe stroje będzie spotkanie przeciwko Cleveland Cavaliers 29 listopada. A w ogóle w tych nowych strojach zobaczymy ich w tym sezonie ok. 15 razy.

sobota, 08 listopada 2008, niewiadomski51

Polecane wpisy

  • KOSZULKA TYGODNIA: PURPLE & GOLD

    To miało być w pierwszej koszulce tygodnia. Jednak zrobiłem ukłon w stronę innych fanów. Nie mam pojęcia czemu w 1999 roku Jeziorowcy zmienili te stroje. Owszem

  • KOSZULKA TYGODNIA

    Czyli jersey Larry’ego „babki” Johnsona. Ponownie wracamy do korzeni. Koszulka Lakers jeszcze poczeka… Początek lat 90 to nie tylko Or

  • KOSZULKA TYGODNIA

    Witam wszystkich po małej przerwie i zapraszam na kolejną koszulkę tygodnia. Warunkiem przyjęcia mnie do Zawszepopierwsze było zrobienie przeze mnie magisterki

Komentarze
2008/11/09 00:24:50
News był o nich ;) Bucks zrobili re-design 2 sezony temu nie sezon temu (06/07) ;) Kareem o ile wiem wtedy nazywał się jeszcze Lew Alcindor, ale to akurat szczegół. Ogólnie trochę się dziwię, że Bucks re-design zrobili w 2006 roku, a nie w 2005 dlaczego? Otóż dlatego, że aby wprowadzić strój Alternate, muszą minąć 2 sezony od zmiany stroi, Bucks jak wiemy rok temu obchodzili 40lecie, więc mogliby oni akurat na 40lecie wprowadzić taki strój co by nadało smaczku.
-
Gość: spider, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/11/09 00:31:01
Przy strojach Raptors, te Bucks prezentują się bardzo nieciekawie. Wyglądają jakby należały do jakiejś drużyny z dalszej ligi NCAA. Projektujący je zdecydowanie przesadzili z prostotą. Stroje Toronto też proste ale lepsze i przyjemniejsze dla oka.

Zresztą nie podoba mi się to, że co druga drużyna NBA wprowadza teraz czerwone koszulki ... Np. te czarne alternate Raptors są fantastyczne i czekam na historię koszulek dinozaurów. A co do podstawowych zielonych koszulek Bucks, to połączenie zieleń-czerwień jak dla mnie paskudne.
-
2008/11/09 00:35:08
Raptors fakt powinni tego Alternate dać jako away, a jak nie to grać w nim jak najczęściej. Co do Bucks to ta koszulka miała być prosta, aby upamiętnić tamtego misia (zresztą projekt tej koszulki powstał w latach 60'tych, 70'tych więc kupę czasu temu).