Maciej Kwiatkowski (e-basket.pl), Piotr Makulec (probasket.pl), Sebastian Hetman (Bunio) oraz Rafał Juć (Collegehoops.pl) to czterej koledzy po fachu lub ot tak po prostu, donoszący i piszący o sprawach aktualnych, ważnych i mniej ważnych, związanych z amerykańską profesjonalną i akademicką koszykówką.

Blog > Komentarze do wpisu
ALL STAR WEEKEND 2009: SLAM DUNK CONTEST - PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ
niedziela, 15 lutego 2009, p.makulec
Komentarze
2009/02/15 12:31:49
trochę okradli Rudego powinien być w finale razem z Howardem
-
Gość: MAD, *.xdsl.centertel.pl
2009/02/15 12:49:34
JR podszedł do tego spontanicznie, może za bardzo, ale widać, że dunkuje bardzo fajnie, Rudy oszukany potwornie( widać jego staranne przygotowanie i bardzo dobre pomysły i wykonanie), aż wstyd za sędziów. Zresztą tak jak kiedyś oszukany został Iggy, bo... Nate jest mały i musi dostać 10. Ok Robinson jest fenomen z tym wyskokiem, robi super dunki, przeskoczenie Howarda było numer 1. z wczoraj. Howard wystąpił na zasadzie "na odpier...". Z tym Supermanem było tak naciągane, tak banalne... Rok temu środowisko NBA oszalało na Superman is in the building, ale teraz chyba sam Howard umniejszył jego wyczyn z 2008. Władze NBA wiedziały od dawna kto będzie w finale, Rudy Fernandez był tylko maskotką z Europy, a JR nie wiadomo kim? Chyba kimś 4 do kompletu.

Nudne staje się 1. pokazywanie zasięgu Howarda, 2. pokazywanie wyskoku Nate'a, czyli pokazywanie fizyczności. Nowatorstwo typu: Green dunk bez butów, Weems narzucający JRowi piłkę daleko z trybun, czy parę lat temu over the back Igoudali są niedoceniane.

Jak dla mnie Rodolfo rządził wczoraj
-
Gość: Login lub pseudonim, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/02/15 13:44:46
Za co go niby okradli ? Za wsad jedna ręką od tablicy ? Rozumiem ze obił piłkę rzucając ją zza pleców ale to nie o to chodzi! A drugi dunk był dobry...gdyby nie ilość prób potrzebnych na jego wykonanie! No i Howard w tamtym roku zrobił coś podobnego tylko że z młynkiem, Iguodala też. Ogólnie poziom nie był najwyższy ale jak dla mnie Nate zasłużył na wygraną.
-
2009/02/15 14:28:31
Login przypomnij sobie pierwszy konkurs wsadów wygrany przez Nata. Przypomnij sobie ile razy Robinson próbował dunk dający mu zwycięstwo jak już sobie przypomniałeś to nie pisz więcej takich głupot bo Rudy pokazał dwa fajne dunki w porównaniu do Nata który odbił się od swojego kolegi mogąc złamać mu co nieco. Ok windmill był 1 klasa ale ile razy już to było w ASG?
-
2009/02/15 14:38:21
Konkurs ustawiony takich rzeczy nie ma nawet w Polsce. Na Canale nawet mówili, że Rudy został oszukany, zresztą Rudy sam pokazywał, że coś jest nie tak. Howard 100 w 1 rundzie nie no tutaj to Wrocław wita i zaprasza do siebie, pierwszy wsad J.R i Nate'a to jedno i to samo ale, że Nate że niższy to dostał większą ocenę żałosne to trochę rozumiem, że Nate to swego rodzaju fenomen, ale żeby go faworyzować od razu? Tak samo było w 2006 wtedy Igoudala powinien wygrać z nim w cuglach, ale sędziowie mu przeszkodzili i wyszło jak wyszło. Gdzie się podziała zasada Fair Play? Tęskno mi za takimi konkursami jak ten z 2000 albo 2003 roku eh... Stern widzi tylko kasę i nic więcej.
-
Gość: Login lub pseudonim, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/02/15 14:44:12
Dwa fajne dunki? Uważasz że pierwszy był fajny ? :D Spoko, każdemu podoba się co innego ale jak dla mnie wsad od deski kompromitacja...podobnie jak wyskok Nate'a z pleców kolegi. Howard też się nie wysilał specjalnie. J.R. pomysły miał fajne szkoda ze za podającego nie wziął Billupsa. Jednak z całej czwórki i tego co pokazali ogólnie dla mnie wygrał Robinson. Za rok powinni zmienić całe towarzycho wsadzających. Amen
-
Gość: basket4rap, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/02/15 15:20:53
Konkurs żałosny, po prostu rzygać się chciało, kolesie z Team Flight Brothers czy Flying101 zjadają ich każdym wsadem. Każda paczka już było kilka lat temu, zero kreatywności i inwencji twórczej. Jedyny dobry wsad Robinsona nad Howard'em, a cała reszta żenada. Jest tyle wsadów do zrobienia i nic.
-
2009/02/15 18:02:40
@ Howard:
Mam wrażenie, że obojętnie co by zrobił daliby mu 50, nawet za to coś z (prawie) osobistych. Kilka prób wsadu, który nawet na 50 nie zasługiwał, a i tak dostał 50? Chyba był nakaz "Superman ma być w finale!"

@ Nate:
Wsad z pleców kolegi to mega żenada! takie wsady to się na osiedlu próbowało jak jeszcze się do obręczy nie doskakiwało. Po co mu Bozia dała ten wyskok? żeby się odbijał z przeszkody?
Ale! muszę powiedzieć, że resztą wsadów mnie zaskoczył. Dunk nad Howardem będą powtarzać przed następne kilka lat - słusznie.

@ J.R.
Napiszę tylko tyle - powinien próbować wsad za plecami do skutku! Tylko on był w stanie zrobić jakieś "prawdziwe" nowe ewolucje.

@ Rudy
Pierwszy dunk był solidny i miał dobrą notę (przy założeniu że Howard za swój pierwszy też tyle dostaje).
Drugi wsad:
- wsad sam w sobie świetny!
- niby ilość prób zaszkodziła ocenia, ale
- po co są zasady, że tyle można próbować?
- czemu za wielokrotnie próbowany wsad Howard dostał 50? sam dunk nawet na to nie zasługiwał?
- pamiętacie jak obrabowali J.R. Smitha za zaledwie drugą próbę, choć wsad na tamten czas był nowością i najtrudniejszym do zrobienia w ogóle?

SĘDZIOWIE ZAWSZE DAJĄ DUPY PRZY KONKURSACH WSADÓW ... zauważyliście?
-
Gość: Miky, *.gdynia.mm.pl
2009/02/15 21:10:48
zauważyliśmy :P przynajmniej ja
-
Gość: Jermaine, *.chello.pl
2009/02/15 21:44:34
Dla mnie i tak najbardziej się podobał konkurs z 2004 roku (nie licząc chrisa andersona)ale Ricky Davis,Jason Richardson i właśnie FRED JONES.To jak on sie tam potrafił wygiąć jak strune do tych wsadow,jego atletyzm i nie jest on wcale jakis tam wysoki.Dla mnie najlepszy Dunker z kontestów.