Maciej Kwiatkowski (e-basket.pl), Piotr Makulec (probasket.pl), Sebastian Hetman (Bunio) oraz Rafał Juć (Collegehoops.pl) to czterej koledzy po fachu lub ot tak po prostu, donoszący i piszący o sprawach aktualnych, ważnych i mniej ważnych, związanych z amerykańską profesjonalną i akademicką koszykówką.

sobota, 08 listopada 2008
KOSZULKA TYGODNIA : NOWY ALTERNATYWNY JERSEY BUCKS

My tu gadu gadu, pierdu pierdu, a Milwaukee Bucks śmigają już w nowych alternatywnych strojach wyjazdowych. Nie mam pojęcia jak to się stało, że ominęliśmy taki news, ale już nadrabiamy. Jak wiadomo, Bucks w tym sezonie dostali nowe stroje, które miały być wzorowane na tych, w których zdobywali mistrzostwo w 1971 roku. W Kozłach grali wtedy tacy zawodnicy jak Oscar Robertson czy Kareem Abdul – Jabbar.
wtorek, 04 listopada 2008
KOSZULKA TYGODNIA: PURPLE & GOLD

To miało być w pierwszej koszulce tygodnia. Jednak zrobiłem ukłon w stronę innych fanów. Nie mam pojęcia czemu w 1999 roku Jeziorowcy zmienili te stroje. Owszem, nowe koszulki przyniosły im szczęście tak jak nowa hala Staples Center, bo z miejsca zdobyli 3 tytuły. Lakers weszli z nowym image’m w kolejne tysiąclecie dość ostro. Chwała im za to. Ale stracili coś co było ich znakiem rozpoznawczym. Na tym polu z Celtami przegrali.
niedziela, 19 października 2008
KOSZULKA TYGODNIA


Czyli jersey Larry’ego „babki” Johnsona.
sobota, 11 października 2008
KOSZULKA TYGODNIA


Witam wszystkich po małej przerwie i zapraszam na kolejną koszulkę tygodnia. Warunkiem przyjęcia mnie do Zawszepopierwsze było zrobienie przeze mnie magisterki z nauk politycznych. Dokonałem tego 7 października, kilka dni… świętowałem i teraz mogę w spokoju zająć się pracą. Tym razem pora na… spodenki Orlando Magic. A to wszystko przez Maćka, który kilka dni temu popełnił notkę o Penny’m. Nie mogłem się zdecydować co jest dla mnie ważniejsze? Koszulki Magików (przygodę z jerseyami zacząłem od białej koszulki shaqa w 1995 roku), a jeśli tak to jersey O’neala, Penny’ego czy… Horace’a Granta? Czy może ich spodenki, w których także śmigali także Nick Anderson, Brian Shaw czy… Joe Wolf(!).
sobota, 04 października 2008
KOSZULKA TYGODNIA


Na początku pragnę przywitać wszystkich gorąco i podziękować chłopakom za szansę jaką mi dali. Niektórym ciężko pewnie sobie wyobrazić współpracę fana Celtów, Tłoków i Jeziorowców, ale łączy nas przecież miłość do basketu, więc powinno być dobrze. Wiadomo o czym będę pisał. Zatem na początek przedstawiam Wam moją stałą rubrykę pt. „Koszulka tygodnia” ale będzie nie tylko o koszulkach...